Dęblin - zakończenie roku akademickiego 2017

W ramach podpisanej umowy o współpracy między tarnobrzeską "Prymasówką" a dęblińską Szkołą Orląt delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu udała się na uroczystość zakończenia roku akademickiego na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. W uroczystości udział wzięli tegoroczni absolwenci WBNiL, ich rodziny oraz wielu zaproszonych gości.

Dziekan Wydziału dr hab. Adam Radomyski podsumował rok pracy naukowej i dydaktycznej na WBNiL, a także podziękował kadrze naukowej oraz studentom za ich trud, wysiłek oraz ciężką pracę. Podczas uroczystego Absolutorium wszystkim absolwentom wręczono Karty Absolutoryjne symbolizujące ukończenie WSOSP, a najlepsi studenci otrzymali wyróżnienia i nagrody. Podczas uroczystości panował podniosły nastrój przeplatany radością z osiągniętych sukcesów.
WSOSP jest uczelnią patronującą przeprowadzany w ZSP1 - jedyny w Polsce - eksperyment pedagogiczny, polegający na utworzeniu i wdrożeniu nowgeo kierunku kształecnia: technika obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych. Na mocy podpisanego porozumienia udostępniana jest baza dydaktyczno-naukowa WSOSP, odbywają się spotkania, wizyty, podczas których omawiane są waruki współpracy oraz wspólne działania i plany na przyszłość. Kolejnym ważnym wydarzeniem, w ramach współpracy pomiędzy WSOSP w Dęblinie a ZSP1 w Tarnobrzegu, będzie wspólna konferencja prasowa przypieczętowująca uzyskanie zgody Ministerstwa Edukacji Narodowej na wprowadzenie w "Prymasówce" nowego zawodu.
Ponadto, planowane jest podpisanie umowy o współpracy między ZSP1 a firmą Aviation Consulting. Dzięki temu porozumieniu szkoła będzie miała możliwość nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami - nie tylko z Europy, ale i ze świata. Nasi uczniowie będę korzystali z ponad pięćdziesięcioletniego doświadczenia całej branży lotniczej.

September 2017

Dla Polaków z Ukrainy