Arrow
Arrow
Slider

Aviation Cosulting - kolejne możliwości!

Uzyskanie zgody Ministerstwa Edukacji Narodowej na wprowadzenie w ZSP1 w Tarnobrzegu nowego zawodu stanowi klucz otwierający "Prymasówce" wiele drzwi, ale jest jednocześnie początkiem szeregu kolejnych wyzwań związanych z realizacją celów eksperymentu. W związku z tym, 25 lipca 2017r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu dr Marcinem Pilarskim a Dyrektorem Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych ATC IATA Aviation Consulting Michałem Ratajczakiem.

Firma Aviation Consulting działa w branży Transport-Spedycja-Logistyka ze szczególnym uwzględnieniem sektora lotniczego. W swoich strukturach posiada m.in. Ośrodek Szkolenia z pilotażu dronów wpisany do rejestru Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Podmiot intensywnie współpracuje z sektorem szkolnictwa zawodowego umożliwiając zdobycie certyfikowanych, wymaganych przepisami kompetencji i kwalifikacji nauczycielom oraz uczniom kierunków związanych z transportem. Dyrektor Aviation Consulting Michał Ratajczak podkreśla, iż: - "Dzięki rozpoczęciu współpracy z firmą Aviation Consulting tarnobrzeska "Prymasówka" zyska dostęp do doświadczenia wypracowanego przez ponad 70 lat przez linie lotnicze zrzeszone w IATA. Obecnie członkami stowarzyszenia jest ponad 270 linii lotniczych. Łącznie odpowiadają one za ponad 80 proc światowego transportu lotniczego". Na mocy w/w porozumienia uczniowie nowego w ZSP1 w Tarnobrzegu kierunku kształcenia: Technika obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych ( stewardessy i stewarda lotniczego i morskiego) będą mieli możliwość odbycia certyfikowanych kursów zgodnych ze standardami określonymi poprzez międzynarodowe przepisy - co w konsekwencji ułatwi realizację praktyk zawodowych u przewoźników lotniczych oraz na lotniskach. Dzięki temu absolwenci nowo utworzonego kierunku opuszczą mury szkoły wyposażeni w umiejętności i kwalifikacje znacząco zwiększające ich atrakcyjność na cechującym się dużą konkurencją międzynarodowym rynku pracy.

Beata Furtak
Michał Ratajczak


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

June 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 8

Wczoraj 155

Tygodniowo 8

Miesięcznie 7962

Ogólnie 160964

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider